III Powiatowy Konkurs Recytatorski

24 kwietnia 2024 w Szkole Podstawowej w Mroczeniu odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski. W tym roku tematem przewodnim były wiersze lokalnych poetów, których nie brakuje w powiecie kępińskim. Do konkursu zgłosiło się 18 recytatorów ze szkół podstawowych naszego powiatu. Jury w składzie: Pani Renata Adamska-Garbowska, Pani Natalia Wolko-Stempniewicz i Pani Magdalena Wieczorek stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia tych najlepszych spośród grona utalentowanych uczniów i uczennic. Przyznano 5 nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

I miejsce zdobyła Katarzyna Garyga ze szkoły w Baranowie,
II miejsce - Lena Andrys ze szkoły w Łęce Mroczeńskiej,
III miejsce- Damian Żurecki ze szkoły nr 3 w Kępnie.
Wyróżnienie zdobyli: Alicja Niechciał ze szkoły w Mroczeniu i Oskar Nowak .

Wszyscy zebrani w szkolnej auli mogli również wysłuchać nastrojowych utworów wokalno- muzycznych w wykonaniu absolwentek szkoły: Patrycji Rabiegi i Nicoli Łyczkowskiej, którym towarzyszyli Panowie: Witold Wołk i Marek Kowalski.