Międzynarodowy Dzień Tańca

„Gdzie ludzie wspólnie tańczą,
tam sami wychowują się i kształcą.”

Od 1982 roku dzień 29.04 jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem tańca. Święto to zostało utworzone przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego dla upamiętnienia chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges;a Noverre;a. Taniec to nie tylko ruch, osiąganie artystycznej wypowiedzi, to także – a może przede wszystkim wychowanie człowieka: wychowanie społeczno- moralne umysłowe, estetyczne, wychowanie fizyczne. Od początków ludzkiej historii taniec towarzyszył człowiekowi i przez wieki odkrywano w nim nowe możliwości. Dzieci ze szkoły filialnej w Grębaninie ochoczo włączyły się w obchody Dnia Tańca poprzez przedstawienie krótkiego układu choreograficznego do znanej piosenki dziecięcej „Ugi- Bugi”.