Logo szkoły

Logo nawiązuje do budynku, w którym zlokalizowana jest szkoła. Dawny Pałac Hrabiego Wężyka charakteryzuje się klasycystycznym portykiem z czteroma kolumnami. Każda kolumna ujęta w logo szkoły symbolizuje cechy, które są filarami pracy wychowawczej placówki: pracowitość, uczciwość, zaradność i obowiązkowość. Wymienione cechy to również cechy charakteryzujące mieszkańców Wielkopolski – regionu bliskiemu mieszkańcom Gminy Baranów. Dach w kolorze żółtym symbolizuje energię słoneczną oraz potencjał, który posiada młodzież uczęszczająca do szkoły. Ostatni elementem logo jest uśmiech, który daje poczucie szczęścia oraz spełnienia i realizacji zamierzeń zarówno rodziców, dzieci i nauczycieli. Jest również symbolem przyjaznej szkoły, która wita każdego ucznia uśmiechem i pozwala rozwijać się w bezpieczeństwie i zadowoleniu.