Majowe święta

Była wiosna, wiosna wkoło,
nadszedł cudny maj,
Pełne pieśni każde sioło,
świat się zmienił w raj…
Hej, pamiętny ów dzień chwały –cudny;
„Trzeci Maj”!
Naród zgodny, silny, cały,
chciał podźwignąć kraj!

Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny. Pierwszy maja tradycyjnie nazywamy „Świętem Pracy” wywodzącym się ze Stanów Zjednoczonych. Drugiego maja obchodzimy „Święto Flagi Państwowej”. Jest to dzień, w którym poznajemy historię naszych barw narodowych. Kolejne święto majowe to rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzez które wspominamy uchwalenie przez naszych rodaków w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

W tym roku obchody świąt majowych przebiegały w naszej szkole jak co roku w podniosłej atmosferze. Dzieci w galowych strojach odśpiewały hymn Polski, wysłuchały informacji na temat znaczenia i wagi tych świąt, a następnie obejrzały krótki film edukacyjny.

Przedszkolaki i uczniowie, chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty, z entuzjazmem wykonywali prace plastyczne związane tematycznie z majowymi świętami. Uczniowie klasy drugiej w ramach zajęć komputerowych wykonali w programie Paint flagę Polski, następnie wyszukiwali w Internecie ważnych informacji dotyczących majowych świąt. Dzieci pokazały, że wiedzą, czym jest patriotyzm i jak okazać szacunek swojej ojczyźnie.