Dzień Matki

„ Maj - to życie, maj - to kwiaty
Bzy, konwalie, róże, bratki
Maj w uczucia tak bogaty
Maj to także Święto Matki.”

26 maja obchodzimy najpiękniejsze święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. Przedstawiano tą spracowaną, zmęczoną, uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa jak i tą zapracowaną i zagonioną. Dnia 27 maja w szkole Filialnej w Grębaninie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą przybyły najbliższe i najważniejsze dla naszych uczniów osoby - ich mamy.  Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy. II i III przygotowali okolicznościową część artystyczną. Humorystyczne scenki z życia rodziny, dowcipy o mamach, wzruszające wiersze i piosenki przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu, o roli Matki w życiu każdego z nas.  Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi prezentami. Rozczulone mamy dziękowały swoim pociechom za miłość, pamięć i pozytywne emocje. Pani Dyrektor  złożyła zebranym mamom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Słodki poczęstunek i czas spędzony na wspólnej rozmowie zakończył tę miłą uroczystość.