Wizyta dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Remizie Strażackiej w Grębaninie

Straż pożarna wnet przybywa,

Gdy do ognia ugaszenia ktoś pomocy głośno wzywa.

Pędzi wielki wóz strażacki

I syreny alarmują,

By do ognia się nie zbliżać

Wszystkich ludzi informują.

Taki strażak to bohater

Chociaż dym go szczypie w oczy,

Ryzykuje życie stale,

Z ogniem walkę musi toczyć.

6 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na spacer do Remizy Strażackiej w Grębaninie. Zostali tam bardzo miło przywitani przez tutejszych Strażakòw. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w pokazie sprzętu strażackiego. Wielką atrakcją okazał się wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Dzieci mogły wsiąść do samochodu strażackiego, poznać niezbędne wyposażenie i strój strażacki, dowiedzieć się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Miały również możliwość lania wody wężem strażackim. Chętne dzieci zakładały kask i strój strażacki. Przez chwilę wszyscy poczuli się prawdziwymi strażakami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały poczęstowane pysznymi słodkościami. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły Strażakom dyplom i laurkę. Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębaninie za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka!