Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 5 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Świadomości Autyzmu, w nawiązaniu do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego co roku 2 kwietnia. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami uczestniczyli w prezentacji przygotowanego na tę okoliczność spektaklu teatralnego pt. "Tolerancja", w którym wystąpili uczniowie: Filip Wiśniewski, Marta Mazur, Milena Tyra, Lena Handrysik, Miłosz Rak, Lucjan Lipiński, Daria Albert, Nikola Parzonka, Zosia Lipińska, Filip Nowak, Igor Rachel, Gracjan Rachel, Igor Kończak a także Piotr Komarnicki. Spektakl reżyserowała Pani Agnieszka Sitek na podstawie  scenariusza Agnieszki Owczarek pt "Tolerancja". Zwieńczeniem przedstawienia była prezentacja utworu muzycznego przybliżającego zagadnienie autyzmu, w wykonaniu zespołu "Wężyk Band" wraz z dziećmi z grupy "0", przygotowanego przez Panie: Magdalenę Nowak oraz Danutę Wieczorek. Cała społeczność szkolna uczestniczyła także w performansie na boisku szkolnym, w którym niebieskie balony i papierowe motyle symbolizujące autyzm - ukazywały "piękno w różnorodności, zmianę w swoim czasie  i ciągły rozwój".