Projekt edukacyjny "Bajkowa wyprawa" w Oddziale Przedszkolnym w Grębaninie

„Bajkowa Wyprawa” trwa. W tym tygodniu przedszkolaki poznały bajkę pt.: „Kot w butach". To bajka o sprycie, przyjaźni, mówiąca o tym, że uczciwość i prawdomówność zostanie nagrodzona. Dzieci słuchając aktywnie jej treści, układały na kartce papieru kota. Składał się on z kilku figur geometrycznych, które sobie powtórzyliśmy. Następnie przedszkolaki rzucając kostką, wyznaczały ilość myszek, którymi karmiły papierowego zwierzaka. Podczas zabawy wszystkie dzieci głośno liczyły ilość podawanego pokarmu. Później dzieci zostały podzielone na grupy i przy stolikach otrzymały karty z wizerunkiem obuwia. Każda grupa miała za zadanie znaleźć jak najwięcej par różnorodnych butów. Podczas zabaw ruchowych dzieci udawały mruczka. Na koniec dzieci tworzyły pracę plastyczną. Maczając dłoń w farbie i odbijając ją na kartce, tworzyły nogi i ogon kota. Z wielką ochotą dorysowywały głowę, kapelusz i buty głównego bohatera bajki.